Navždy nás náhle opustil br. Jiří Večeřa – Rolf

Navždy nás náhle opustil br. Jiří Večeřa – Rolf. Z počátku devadesátých let aktivní činovník okresu Havlíčkův Brod a následně skautský vzdělavatel, který zůstane navždy zapsán jako „matka“ čekatelského lesního kurzu Corda. Osobně vzpomínám na jím vedené okresní rádcovské kurzy na Ředkovci, na víkendový čekatelský kurz v Golčově Jeníkově, kdy tehdy společně s Balůem z Chotěboře pokryli skoro všechna témata. I na dobu trochu pozdější, kdy jsem mu pravidelně, jako vůdce střediska, vozil do ředitelské kanceláře v Hartmann Rico tištěné a podepsané výstupy z registrace, hlášenky táborů a podobné úřední záležitosti, které vždy přijímal s vtipem sobě vlastním. A pak na poslední léta, kdy online prostor plnil spoustou krásných fotografií zejména z kraje Vysočina. Kdož jste ho znali, vzpomeňte.

Věčný rover, poutník, došel do svého cíle. Poslední rozloučení proběhne dne 3. června 2022 v 11:00 ve smuteční obřadní síni v Havlíčkově Brodě.

Zdeněk Karas – Roy