Medailonek člena

Martin Němec – Ben

Organizační zpravodaj

SkautIS – zajišťuji technickou stránku registrace. Řeším problémy od špatně nastavených pravomocí ve skautISu až po nápravu kritických chyb znemožňujících uzavření registrací. Připravuji podklady pro anonymizované výstupy z registrace pro členy KRJ a její ostatní zpravodaje. V případě zájmu poskytuji konzultace i k jiným částem skautISu.

Google apps – spravuji e-mailové konference. V případě zájmu poskytuji konzultace k nastavení Google disku, e-mailu, využití online kalendáře či dalších online služeb v rámci skautských benefitů.

Skautovat jsem začal až při studiu na vysoké škole (členem jsem se stal na Den sesterství 22. 2. 2000). Prošel jsem si všemi úrovněmi organizace (od družiny po ústředí), mnoha činnostmi a funkcemi. Také jsem si dvakrát dal čtyřletou skautskou dovolenou a pomáhal jen nárazově. Většinu času jsem registrován ve svém mateřském středisku v Brně na Lesné, krátce jsem byl členem v Tišnově a hostujícím členem jsem byl v různou dobu v různých koutech naší republiky (dle toho, kde jsem se zrovna aktivně na delší dobu zapojil).

Družina – vedoucí šestky vlčat v Brně (v Líšni a na Lesné)

Oddíl – zástupce vedoucího smečky vlčat v Brně na Lesné, zástupce chlapeckého věkově koedukovaného oddílu v Tišnově

Středisko – tiskový zpravodaj v Brně na Lesné, hospodář střediska v Brně na Lesné, střediskový webmaster v Brně na Lesné, konzultant přestavby webu a využití Google disku pro středisko v Třebechovicích pod Orebem

Okres – člen revizní komise na okrese Brno-město, okresní webmaster okresu Uherské Hradiště

Ústředí – člen Odboru vlčat a světlušek (zapojoval jsem se do týmů celostátních akcí pro tuto věkovou kategorii), člen Infoodboru (zapojoval jsem se do týmů akcí využívajících SRS a poskytoval jim přímou podporu k tomuto systému)

Kromě uvedených jsem byl instruktorem na vůdcovském lesním kurzu Ursus pro oblast hospodaření a webmasterem zážitkového lesního kurzu 7 vlků a tisícovky, dvakrát jsem vypomohl i u čekatelských kurzů.

Od roku 2001 se věnuji tvorbě skautských webů a případným zájemcům rád poskytnu konzultace k jejich obsahové i technické stránce.

Ze skautského vzdělání jsem absolvoval ČZ, VZ a mám organizační zkoušku.

Často bývám v úzkém týmu Elixírů a Poradních skal, jako servisáka mě můžete potkat i na některých ročnících Setkání vůdců Královéhradeckého kraje, Helpdesku či CVVZ.

Aktuálně jsem aktivní jen v kraji Vysočina jako organizační zpravodaj a jako osoba zodpovědná za přípravu trasy dálkového pochodu Z Brna do Brna.