Medailonek člena

Jan Fikar – Fiky

ČLEN KRAJSKÉ RADY, předseda okresní rady Havlíčkův Brod

Mým hlavním cílem v Krajské radě je co nejefektivněji předávat informace mezi středisky v okrese Havlíčkův Brod a Krajskou radou. Dále se budu snažit přinášet nové nápady a pomáhat s jejich realizací.

Mým hlavním cílem je vytvořit co nejlepší podmínky pro vzdělávací kurzy a větší akce ve Skaut Klubu v Havlíčkově Brodě, aby tento dům s velice vhodnou polohou uprostřed kraje Vysočina, potažmo celé ČR, posloužil co největšímu počtu různorodých akcí. Pokud máte nějaké nápady na zlepšení, budu rád za každý z nich.

Skauting jsem poznal již jako malý kluk ve věku čtyř let, kdy mne na tábor poprvé vzali rodiče. Další rok jsem na tábor chtěl jet znovu a takto to pokračovalo několik dalších let. Na opravdové schůzky jsem začal chodit až po přestěhování do Havlíčkova Brodu. Poznal jsem zde spoustu výborných vedoucích jako Sahiho, Nika, Danu, Wiki, Elsu a další, kteří mne naučili spoustě dovedností a díky nim jsem ve skautingu poznával vždy nové věci.

Další skvělé zkušenosti mi přinesla pozvánka do Světluškovského lesního kurzu, kde jsem měl tu čest pomáhat s jeho přípravou po čtyři roky a dozvědět se spoustu nových informací i z prostředí vzdělávacích kurzů.

V oddílové činnosti jsem se později zapojil do družinového vedení v oddílu Sedmička, kde jsem se v roce 2020 stal zástupcem vedoucího oddílu a v roce 2023 jsem převzal roli vedoucího oddílu. V roce 2023 jsem dostal příležitost uplatnit své znalosti a dovednosti i při vedení ORJ Havlíčkův Brod a stal jsem se tak i členem Krajské rady Junáka.

Jako svůj doposud největší úspěch považuji uspořádání výstavy 100 let skautingu v Havlíčkově Brodě, která proběhla v roce 2019.