Medailonek člena

Vít Koutenský – Pudil

zástupce kraje v Náčelnictvu a RDMKV

Zastupuji Kraj Vysočina v Náčelnictvu Junáka s cílem pomoct vzájemnému porozumění a přenosu informací mezi Ústředím Junáka a mojí domovskou Vysočinou. V Náčelnictvu se díky své civilní profesi věnuji zejména tématu komerčních aktivit Junáka. Dále skautský Kraj Vysočina zastupuji v představenstvu Rady dětí a mládeže kraje Vysočina, jejímž cílem je rozvoj a koordinace činnosti neziskových organizací pracujících s dětmi a mládeží v našem Kraji.

Dlouhou dobu jsem byl instruktorem či vůdcem skautských vzdělávacích kurzů (LK Svatoplukovy Pruty, VLK Ursus a IŠ Ejhle), dále jsem se podílel na přípravě celostátních akcí Junáka (Obrok, Jamboree, CEJ), nějakou dobu jsem vedl či spoluvedl domovské středisko v Novém Městě na Moravě. V letech 2012-2017 jsem byl coby dobrovolník zpravodajem Výkonné rady Junáka, od roku 2017 jsem členem Náčelnictva Junáka.