Medailonek člena

Zdeněk Karas – Roy

místopředseda krajské rady

V rámci krajské rady se zabývám zejména výchovou a vzděláváním. V oblasti výchovy se jedná hlavně o přímou komunikaci se středisky, především s pořadateli základních a krajských kol závodů. Dále pak jde o další základní agendu, která běžně náleží výchovnému zpravodaji. V rámci vzdělávání přímo působím jako zástupce na ČK Čtyři palice. Krajské vzdělávací a výchovné akce jsou řízeny projektově, tzn., že každá má své vedení, které komunikuje s celým vedením KRJ. Také musím být připraven zastupovat junácký kraj Vysočina navenek, pokud by po nějaký čas předseda nemohl tuto činnost vykonávat.

Zároveň jsem rád za jakékoliv podněty z podřízených jednotek, zejména v uvedených oblastech, které nám pomáhají posouvat se v rámci krajské rady dále. Společně chceme pokračovat ve spolupráci se středisky, přístavy a okresy. Kromě toho jsem připraven neformálně poskytovat případné rady z oblasti veřejných zakázek, zejména ve spojitosti s výstavbou či rekonstrukcí kluboven a základen.

Skautský život

Skautovat jsem začal v roce 1990 v 5. oddíle Dravců, který v šedesátých letech (tehdy jako druhý) zakládal Petr Hájek – Balů. V roce 1993, kdy došlo k rozdělení chotěbořského střediska, byl 5. oddíl registrován v novém středisku VIA, které jsem posléze, v letech 1998 – 2004, vedl. Působil jsem též jako organizační zpravodaj ORJ Havlíčkův Brod v letech 2005 – 2009. Po opětovném sloučení chotěbořských středisek do střediska Doubravka jsem v letech 2007 – 2009 působil jako zástupce vedoucího tohoto střediska. Jakožto absolvent prvního ročníku roverského lesního kurzu Sursum jsem se stal v letech 2005 – 2013 jeho vůdcem. RLK Sursum se za mého vedení přetransformoval v kurz čekatelský a jsem rád, že nyní je náš kraj jeho domovskou jednotkou. Od roku 2020 jsem místopředsedou krajské rady kraje Vysočina.