Medailonek členky

Šárka Pavlásková

mediální Zpravodajka

Mým hlavním úkolem je spoluutvářet pravdivý, srozumitelný a lákavý obraz skautingu v našem kraji. Převážně řeším obsah nového krajského webu tak, aby byl co nejvíce aktuální dle dění v kraji, a k tomu spravuji krajské sociální sítě. Každoročně mám na starosti tvorbu výroční zprávy. Jsem připravena pomáhat podřízeným OJ v oblasti prezentace skautingu a Junáka (nábory, akce pro veřejnost, práce s médii).

Od počátku svých skautských let působím v dívčím 12. oddílu Kukačky v Chotěboři. V roce 2010 jsem se stala rádkyní skautské družiny, díky čemuž jsem absolvovala čekatelský kurz. Pět let jsem působila jako zástupce vedoucí oddílu. V roce 2016 se nám na nějaký čas podařilo rozjet v Chotěboři Roverský kmen. Po složení vůdcovské zkoušky jsem v roce 2018 přebrala vedení oddílů, který vedu až do teď. Svoje skautské vzdělání jsem si rozšířila o střediskové minimum. Od počátku působím v projektu Skauti na dřeň, který má za cíl kampaň na podporu registrace skautek, skautů i široké veřejnosti mezi potenciální dárce a dárkyně kostní dřeně.