Výzva skautům k ochraně přírody Vysočiny před travičstvím zvířat

Obdrželi jsme výzvu ke spolupráci od předsedy spolku Prales dětem.
Vysočinou se rozmohlo dlouhodobě trávení zvířat a tento spolek by rád využil i pomoc skautů k odhalování a potlačování této činnosti.

V projektu Spravedlnost pro přírodu dali dohromady mobilní aplikaci, která usnadňuje oznámení nálezů otrávených návnad a zvířat – prosíme o její šíření nejen do řad skautů: stahujte na Google Play.

S aplikací se můžete zapojit do přímé ochrany přírody a volně žijících živočichů, ale také psů a koček v souvislosti s trávením v krajině. Hlášení směřuje ochráncům přírody z projektu Spravedlnost pro přírodu, kteří je řeší ve spolupráci se strážci přírody a v případě potvrzení porušení zákona s policií nebo ČIŽP. Aplikace umožňuje pořídit fotografii nálezu a odeslat ji společně s GPS polohou nálezu.

S předsedou spolku Milanem Jeglikem jsme se dohodli na krátké prezentaci na našem setkání činovníků, takže pokud by někoho zajímala možnost pomoci v ochraně přírody na Vysočině, bude mít 5. června v Balinách možnost získat potřebné informace.