NEJEN-setkání nad výchovnými tématy NEJEN s výchovnými zpravodaji

Přijměte pozvání na první ročník setkání NEJEN. Setkání činovníků převážně z kraje Vysočina, kteří se na střediscích a v oddílech věnují výchově a vzdělávání. Účastnit se mohou i další činovníci ze středisek, nejen výchovní zpravodajové.

Termín: 17. září 2022
Místo: Žďár nad Sázavou
Přihlašování přes SkautIS (V případě problémů s přihlášením se ozvěte Royovi na e-mail roy@skaut.cz)

V pátek 16. září od 18 hodin (v předvečer NEJEN) bude probíhat setkání krajské rady s vedením středisek. Na toto setkání se není třeba předem hlásit. Pro zájemce je možné v klubovně přespat.

Program NEJEN (8:00 – 17:00)

Změna programu – volitelný blok přesunut na dopoledne.

Dopoledne (VOLITELNÝ BLOK)
  • Workshop zaměřený na hledání prvního principu. Společně se budeme zamýšlet nad tím, co pro každého z nás první princip znamená a následně se inspirovat a sdílet, jak s prvním principem pracujeme v oddílech.
  • Dospělí nováčci – zkušenosti s jejich sháněním, zapojováním do činnosti a vzděláváním, specifika.
Odpoledne
  • Budování vazby mezi oddíly
  • Práce s výchovnou metodou
Odpoledne (závěrečný blok)
  • Oddílové plány – Tvoříme je? Jsou dostatečné? Jak s nimi může pomoci výchovný zpravodaj a brání tomu něco?

V sobotu 17. září bude ve Žďáře v parku sousedícím se skautskou klubovnou probíhá akce “Futrování na Farských”. V případě zájmu bude čas ochutnat speciality z celého světa.