Čtyři palice – Jak jsme jim navařili aneb pohled z kuchyně

O víkendu 24.-26. března proběhla na Orlovech poslední ze tří částí krajského ČK Čtyři Palice. Bylo mi ctí se kurzu v tandemu s manželem také zúčastnit. Práce kuchařů se může zdát nevděčná, ale hodiny strávené nakupováním, ranní vstávání i prsty bolavé od krájení jsou vykoupeny úsměvem strávníků, dotazy po přídavku a vyškrabanými hrnci. A také “kuchyňskými” rozhovory, ať už u nádobí, krájení či jen tak. Díky za ně!

Jsem ráda, že jsme svým dílem mohli přispět k tomu, aby se účastníci i instruktoři mohli naplno věnovat pečlivě připravenému programu. Na posledním víkendu se jednalo hlavně o ověřování kompetencí.

Večerní slavnostní oheň byl velkým zážitkem zvláště pro našeho čtyřletého syna. Kromě předávání čekatelských dekretů úspěšným absolventům skládal jeden z přítomných bratrů svůj skautský slib. A musím přiznat, že obnova skautského slibu byl silný zážitek i pro mne.

Zdenča a Vlci