Krajské setkání oldskautů ve Žďáře nad Sázavou 13.5.2023

Zasedání okresních legátů, jejich zástupců, vůdců klubů a jejich zástupců zahájil Vladimír Slovák – Jehlička, legát pro kraj Vysočina.
V 9.30 hodin Jehlička v klubovně přístavu Racek přivítal všechny přítomné, včetně hostů – pana Martina Mrkose (starostu města Žďár nad Sázavou) a také i zástupce náčelnictva kmene dospělých: sestru Hanu Kaprálkovou a bratra Slavomila Janova – Nashvilla.
Po tomto přivítání se zasedání zahájilo Skautskou hymnou a dostali prostor postupně všichni účastníci, představili svůj oldskautský klub, středisko a také i město, ve kterém skautují.

Cílem tohoto setkání bylo poznat okresní legáty a jejich zástupce a také i vůdce klubů a jejich zástupce, jelikož chyběla zpětná vazba mezi poradním sborem a oldskauty v okresech a klubech v našem kraji.
Bylo pozváno více než 35 účastníků, ve skutečnosti na akci přijelo 20 účastníků.
Přesto si myslím, že se vše, co jsme očekávali, podařilo a ti, co s různých důvodů nemohli přijet, budou mít inspiraci se setkat na dalších akcích kraje Vysočina v letech nadcházejících.

za poradní sbor kraje Vysočina Vladimír Slovák – Jehlička, Krajský legát kmene dospělých