Obnova Národního skautského památníku

Pražská rada Junáka, ve spolupráci se Skautskou nadací Jaroslava Foglara, vyhlásila sbírku na dofinancování obnovy Národního skautského památníku.

Národní skautský památník, zasvěcený československých skautům a skautkám padlým, umučeným a popraveným za I. světové války, za německé okupace a v době komunistické zvůle, byl iniciován bratrem Františkem Bobkem – Stopařem a zrealizován skautskou družinou Strážců Svojsíkova hrobu.

Památník byl umístěn od svého slavnostního odhalení dne 10. května 2003 až do 23. března 2017, kdy došlo k jeho odstranění bez možnosti návratu na původní místo…

Pojďme společně podpořit novou sbírku a vyjádřit úctu více než sedmi stovkám obětí z řad československých skautek a skautů.